Skip to main content

Ar gyvename su tuo žmogumi?

Ar gyvename su tuo žmogumi?

Pasamprotauti šia tema mane paskatino dažna klientų, taip pat draugų gyvenimiška situacija, kuomet jie sutinka vyrą/moterį, pradeda susitikinėti su juo ar ja, vaikšto į pasimatymus, leidžia kartu daug laiko, bendrauja svarbiomis jiems temomis. Iš vienos pusės šiuos žmones lydi didelis įsitraukimo jausmas, tačiau ateina akimirka, kuomet pradeda kankinti mintis, ar šis žmogus jiems vis dėlto tinka? Ar jis tinka tiek, kad būtų noras ir poreikis rišti su juo savo gyvenimą? Aš su šiuo klausimu savo asmeniniame gyvenime esu susidūręs ne vieną kartą, o kaip Jūs?

Esu įsitikinęs, jeigu Jūsų antroji pusė Jus tenkina šimtu procentų, tuomet nekyla minčių, ar šis žmogus Jums tinka ir neužklystat perskaityti šio straipsnio vardan to, kad galėtumėte sau atsakyti į šią dilemą.

Toks klausimas Jums gali kilti tuomet, kuomet, atrodytų, su Jūsų antrąja puse yra “kažkas netvarkoje”, o šis “netvarkoje” tampa pykčių priežastimi. Jūs pradeda manyti, kad Jūsų antrajai pusei yra svarbiau draugai ar draugės nei Jūs, kad jis/ji yra nepasiruošęs/usi nusileisti tam, kad praleistų vakarą su Jumis, kad Jūsų partneriui individualūs reikalai yra tiek svarbūs, kad jis ar ji net nesivargina ieškodamas su Jumis kompromisų ir galimybių susitaikyti.

Kuomet Jūs mėginat atsakyti į dileminį klausimą, ar šis žmogus Jums tinka, atsakykit sau į šiuos klausimus:

  • Kokios priežastys Jus verčia abejoti savo partneriu?
  • Kas su juo ne taip?
  • Kokie, Jūsų akimis, jųdviejų ateitis?
  • Kaip norėtumėte, kad elgtųsi Jūsų antroji pusė?
  • Ar neįžvelgiate savo egoizmo reikalaujant iš savo partnerio/ės būti tokiam, koks jis nėra?
  • Ar esate pasiruošę tam, kad išeikvotumėte daugelį metų tam, kad šis –mogus kažkiek pasikeistų?
  • Ar neegoistiška yra mėginti keisti kitą žmogų tam, kad Jums būtų geriau?
  • Kodėl neieškot kompromisų mėgindami priimti jo požiūrį ar elgesį?
  • Ką Jums reikėtų pakeisti savyje, kad būtų mažiau pykčių ir nepriėmimo?
  • Ar esat abu pasiruošę dirbti ties savimi, kad ateityje būtumėte kartu?

Kaip supratot, šie ir panašūs klausimai turėtų padėti Jūsų santykiams suteikti daugiau aiškumo. Kuomet Jūs nesugebate sutikti ar išlaikyti ilgalaikius santykius su savo partneriu/e, ir mėginate ieškoti “pakaitalo” susidūrę net su menkiausiu sunkumu ar nepasitenkinimu savo išrinktuoju vyru/moterimi, susimąstykit, ką Jūs nuolatos darot, kad nuolatos išsiskiriat. O, taip pat, ko Jūs nedarot, kad išsaugotumėte savo santykius ar sutiktumėte žmogų, su kuriuo galėtumėte praleisti visą likusį gyvenimą. Svarbiausia IEŠKOTI ATSAKYMŲ SAVYJE.

Psichologas – psichoterapeutas Erikas Siudikas

Susiję straipsniai

Psichologas - psichoterapeutas Erikas Siudikas

Erikas Siudikas

Psichologas – psichoterapeutas